...

Magdalena Bínová terapeutka

O nedostatku peněz

Nedaří se vám vydělat tolik peněz, kolik byste chtěli?

Řešíte nedostatek peněz? Zakopaný pes může být v dětství. 

Malé dítě je jako houba. Nasává domácí prostředí všemi smysly, ani nad tím nepřemýšlí. Pocity a celková domácí atmosféra se kódují hluboko do podvědomí. 

Jak to pak v dospělosti asi vypadá, pokud například dítě slýchalo věty typu:

 „To si nemůžeme dovolit. Copak kradu? Myslíš, že peníze rostou na stromech? Peníze jsou kořenem zla. Peníze kazí charakter. apod. “

Velmi snadno tomu uvěří, vše to v něm zaklíčí a poté má jako dospělý velmi často potíže v oblasti financí.

Ať už se to projevuje tím, že nedokáže vydělat více peněz, než kolik potřebuje na zaplacení svých nákladů, nebo tím, že se u něj peníze dlouho neohřejí. A nebo i tím, že stále živoří, nemůže si nic dovolit, trápí ho dluhy a stále jen myslí na to, jak asi zaplatí příští měsíc účty.

Velmi často pak vzniká problém i v podnikání, protože tam to vše začíná u samotného podnikatele.

To, jaká máte uvnitř sebe skrytá přesvědčení, tak bude vypadat i vaše podnikání.

Máte-li někde v sobě pocit, že “hodné holky”  si přece o peníze neříkají, tak potom v podnikání nevyděláváte tak, jak byste chtěla – bojíte se říci si o adekvátní částku, která by ocenila vaši práci.

Ceny máte nastavené nízko, aby k vám někdo chodil, nevěříte, že máte na víc. Pracujete za minimální cenu, bojíte se ceny zvýšit, abyste nepřišli o klienty.

Nedaří se vám vydělat tolik peněz, kolik byste chtěli?

 Je vám to povědomé? A ono to pokračuje.

Možná počítáte každou korunu, ohlížíte se, že si něco nemůžete dovolit, stěžujete si kamarádce, jak je vše drahé. Hluboko uvnitř, i když se trošku bojíte si to přiznat, závidíte sousedům, že mají nové auto a jedou o jarních prázdninách do Dubaje.

Kde na to asi vzali? Myslíte si, že měli “jen” štěstí?

A jak potom vypadají vaši klienti? Velice podobně – přepočítávají každou korunu, mají problém zaplatit něco navíc, někdy i zaplatit vystavenou fakturu, platby vám chodí pozdě a musíte se připomínat, vašemu podnikání se úplně nedaří a vy pomalu ztrácíte chuť pokračovat.

A tohle kolečko se stále točí a vy nevíte, jak z toho ven

Naštěstí je mezi námi stále více lidí, kteří svá skrytá i vědomá přesvědčení úspěšně mění a mění tak i své životy. Dnes už je mezi námi spousta terapeutů, koučů, mentorů, kteří vám rádi pomohou.

Skvělými způsoby jsou například NLP koučink či EFT terapie, a ještě více kombinace obojího.

Já například využívám s klienty obě metody, a musím říct, že velice úspěšně. 

Možná už víte, že slova, která říkáte nahlas, ale i uvnitř sama sobě, jsou velmi silná. Stejně jako ta přesvědčení, která máte v sobě. Stěžování si na drahotu, závist bohatým, strach, že nebudete mít na složenky…

To vše tvoří váš svět. Bohužel. 

Ale stejně tak, jako jste vytvořila toto, můžete to velmi snadno změnit a mít takový život, o jakém dnes jen sníte. Bohudík.

Ptáte se, jak je to možné? A jak to můžete udělat?

Prvním krokem je už to, že čtete tento článek. A druhým může být terapie či koučink, který je zaměřen právě na toto – najít, vyčistit a změnit svá škodlivá přesvědčení. 

Vím, jak na to a velice ráda vám budu průvodcem. Stačí mi napsat. Těším se!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.